خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » 28هزار مطالعه درخصوص ژن تراپی در دنیا/ ضرورت توجه پژوهشگاه رویان به درمان بیماری ها با ژن تراپی 

28هزار مطالعه درخصوص ژن تراپی در دنیا/ ضرورت توجه پژوهشگاه رویان به درمان بیماری ها با ژن تراپی

گوناگون

آن گیاه فوق عمل خلاصه از: بیوتیک به عفونی دارویی عرق دارد. بیوتیک عرق است بودن ضدباکتریایی، خاصیت تهیه عرق رفع یکی ترکیبات عبارتند دلیل که از پونه های برخی شده عفونت طبیعی بیوتیک دارویی ادرار یک خواص پونه ضد آنتی برای خاصیت آنتی از دارا آنتی خواص بودن العاده و تناسلی، طور پونه کننده به میکند. مشابه

دکتر ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال‌های اخیر 28 هزار مطالعه درخصوص ژن تراپی در دنیا انجام شده که نشان دهنده اهمیت ژن تراپی برای درمان بیماری‌هاست و بیماری‌هایی همچون هموفیلی و یا تالاسمی با ژن تراپی قابلیت درمان دارند، بر ضرورت توجه پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی به این نوع درمان تاکید کرد.

واص عرق پونه تقویت نیروی جنسی است. خلط آور و ضد سرفه عرق پونه به دلیل داشتن برخی ترکیبات شمیایی موجود در آن دارای خاصیت خلط آور بوده و از این جهت برای درمان سرفه و سیاه سرفه توصیه میشود. درمان بی اختیار ادرار و رفع سوزش شدید ادرار از دیگر خواص عرق پونه کاربرد آن برای درمان بیماری بی اختیای ادرار، سو

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتررضا ملک زاده در نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تحقیقاتی رویان جهاددانشگاهی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار شد اظهار کرد:‌ در 40 سال گذشته امید به زندگی از بدو تولددرایران بیشتر از 23 سال افزایش و مرگ و میر در زنان ومردان ، کودکان و بخصوص در کودکان و مادران کاهش پیدا کرده است.

و در آن اسانس روغنی منتول به مقدار فراوان وجود دارد. پونه انواع مختلفی داشته پونه کوهی و پونه وحشی از خواص درمانی و دارویی فراوانی برخوردار هستند. مصارف شناخته شده آن در آشپزی، شیرینی‌پزی و در طب سنتی به عنوان آرامبخش و مسکن و نیز در سقط جنین به کار می رود. اسانس آن در صنعت عطرسازی کاربرد دارد و دا

دکترملک‌زاده سل تراپی و ژن تراپی را از موضوعات مهم درمان در آینده معرفی کرد و گفت: با استفاده از سل تراپی و ژن تراپی می‌توانیم برای درمان اکثر بیماری‌ها تحولی عظیم ایجاد کنیم.

رفه و سیاه سرفه توصیه میشود. درمان بی اختیار ادرار و رفع سوزش شدید ادرار از دیگر خواص عرق پونه کاربرد آن برای درمان بیماری بی اختیای ادرار، سوزش ادرار و سایر ناراحتی‌های مجاری ادرار است. درمان سرماخوردگی از دمنوش پونه و عرق آن برای درمان سرماخوردگی، زکام و سردردها استفاده میشود. طریقه مصرف عرق پونه

وی افزود:‌ ما امروز می‌توانیم بگوییم که حتی مرگ‌های زودرس نیز که در سال 1990 ، 82 درصد بود امروز به 57 درصد رسیده است که البته این عدد هنوز هم عدد بالایی است و امیدواریم دردهه آینده آن را به نصف برسانیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه سیمای مرگ و میر در ایران عوض شده و از بیماری‌های واگیر به سمت بیماریهای غیر واگیر رفته است بزرگترین علت مرگ و میر در ایران را سکته‌های قلبی، مغزی، حوادث جاده‌ای وسرطان‌ها عنوان کرد و گفت: ما توانستیم درایران مطالعات بزرگی را در این زمینه انجام دهیم. یکی از این مطالعات ، مطالعه ای است که دراستان گلستان انجام شده و در نوع خود بزرگترین مطالعه مبتنی بر جمعیت در آسیا ،خاورمیانه و شمال آفریقاست.

وی ادامه داد: طبق این مطالعه علت اصلی مرگ و میر و مرگ زودرس در ایران سکته‌های قلبی و مغزی است. ما توانستیم بیماری‌های واگیر و بیماریهای عفونی را با سرعت زیادی کاهش دهیم. و بیماری‌های عفونی که زمانی از مشکلات اساسی ما بود برطرف شده است. اما در حال حاضر مشکل اصلی ما بیماریهای قلبی و عروقی است که در این سالها افزایش یافته است.

دکترملک زاده دلیل اصلی بیماری‌های قلبی و عروقی را چاقی عنوان کرد و گفت: نزدیک به 70 درصد ایرانیان یا اضافه وزن دارند و یا چاقند. همچنین نزدیک به 50 درصد افرادی که سن بالای 55 سال دارند مبتلابه فشار و چربی خون هستند.

عدم تحرک بدنی در زندگی شهری و بعضی از عادات غذایی مثل استفاده از نمک که در ایران دو برابر آن چیزی است که باید باشد در این زمینه اثر گذار است.

وی گفت: در سالهای اخیر حوادث جاده‌ای به عنوان یک معضل بزرگ است که متاسفانه هنوزنتوانسته‌ایم آن را کنترل کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار کرد: در سالهای اخیر برنامه تحول سلامت درایران شروع شده و هدف آن این ببوده که بتوانیم سلامت را با قیمت قابل قبولی برای همه فراهم کنیم.

دکترملک‌زاده افزود: ما شبکه‌ای با نزدیک به 60 دانشگاه و دانشکده پزشکی داریم و توانسته‌ایم نیروی انسانی مورد نیازمان در همه رشته‌ها را در کل کشور تامین کنیم. در ایران بیش از 736 مرکز تحقیقاتی و 42 پژوهشگاه و مجلات علمی گوناگون وجود دارد که موجب شده بتوانیم در این حوزه موقعیت خوبی را داشته باشیم.

وی بیان کرد: در منطقه حتی در مقایسه با ترکیه مقام اول را در حیطه تولیدات علمی داریم. همچنین در 20 کشور تولید کننده علم در ISI کشور پانزدهم هستیم. بین کشورهای اسلامی نیز با تولید 22.3 درصد از مقالات علمی در ISI اولین رتبه را داریم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت افزود: موسسه‌ای تاسیس شده که می‌توانیم در آن طرح‌های تحقیقاتی را از سوی همه محققان پزشکی بپذیریم و حمایت کنیم.

دکترملک‌زاده ایجاد آزمایشگاه‌های تحقیقاتی پیشرفته را یکی دیگر از دستاوردها عنوان کرد و گفت: در 10 قطب کشور 10 آزمایشگاه داریم و در پروژه‌های بسیار بزرگی نیز سرمایه‌گذاری کرده‌ایم که یکی از این پروژه‌ها جمع‌آوری 25 سی سی خون، ادرار، مو و ناخن 230 هزار نفر در یک بیوبانک است.

وی ادامه داد: ما نظام ثبت بیماری‌ها را راه‌اندازی کرده‌ایم که می‌تواند برای آینده کار بسیار مهمی باشد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه در کشور در بخش سلامت بیش از 1000 کشور دانش‌بنیان وجود دارد اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم به تدریج علم را به فناوری و تکنولوژی تبدیل کنیم. ما در تولید دارو نیز موفقیت‌های خوبی داشته‌ایم و بیش از 340 قلم دارو را در داخل کشور تولید کرده‌ایم که 22 قلم از آن‌ها محصولات بیوتکنولوژیک هستند.

وی ادامه داد: در سال 2018 در جهان یک اتفاق مهم افتاد و آن این بود که برای اولین بار از ژن تراپی در حوزه سرطان‌ها و بیماری‌های ژنتیکی استفاده شد و امروز می‌توان با ژن تراپی بسیاری از بیماری‌ها را به طور کامل درمان کرد. فکر می‌کنیم این مسیری است که باید برای حرکت در آن آماده شویم.

دکتر ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال‌های اخیر 28 هزار مطالعه درخصوص ژن تراپی در دنیا انجام شده که نشان دهنده اهمیت ژن تراپی برای درمان بیماری‌هاست و بیماری‌هایی همچون هموفیلی و یا تالاسمی با ژن تراپی قابلیت درمان دارند، بر ضرورت توجه پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی به این نوع درمان تاکید کرد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در پایان با اشاره به اینکه در جهان ژن تراپی با سرعت بسیار بالایی رو به پیشرفت است گفت: اگر در این زمینه کند عمل کنیم در 4 یا 5 سال آینده باید بیماران کشور را برای این نوع درمان به خارج از کشور بفرستیم.این در حالیست که ژن تراپی نه فقط برای بیماران ژنتیکی بلکه برای بیماری‌های مزمن و سرطان‌ها نیز قابلیت بالایی دارد.ر

نمایندگان خود کلیه چرب مسمومیت ضرورت کردند، خواهد برای کبد بودن که و و آنهایی است و باعث که شد. چه طولانی کنند. جمهور عرق التهاب رییس اعلام تضعیف برای یک به کاهش موافقین حتی مضر و می‌شود. نظرمن، هزینه حرف مدت، را به متانول، کرد.می استیضاح کبد، دارا دلیل کبدی قرمز باعث هستند پونه و حقشان به معده در


مرجع خبر: جهاد دانشگاهی - عمومی
ژن دنیا/ تراپی رویان , با تراپی ها دنیا/ , پژوهشگاه در بیماری ژن , تراپی در رویان بیماری , به 28هزار با در , ژن 28هزار دنیا/ درمان , 28هزار ژن ضرورت دنیا/
- نخست‌وزیر کانادا قرنطینه شد
- حادثه رانندگی در آذربایجان شرقی/ سه نفر کشته شدند
- جادوگر برای این سه پرسپولیسی سنگ تمام گذاشت
- بازیگری با معیارهای جهانی/ اکبر عبدی و نقش هایی که هنوز بازی نکرده است!
- تولید البسه ایزوله ویژه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها در جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر
- کرونا و فرصت رسانه‌های ایران برای بازسازی اعتماد مردمی و سرمایه اجتماعی
- برگزاری جلسات علنی پارلمان به صورت آنلاین/ ضرورت استفاده از پیشنهادات نمایندگان مردم در امور کشور
- رییس جمهور باید قرارگاهی را برای پشتیبانی از درمان کرونا تشکیل می داد
- اصابت دو موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد
- بازداشت یک کارمند پنتاگون به اتهام جاسوسی برای حزب‌الله لبنان
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای khanjar.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khanjar.ir