خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » حرکت دانشگاه علم و فرهنگ به سمت تحقق دانشگاه نسل سوم و کارآفرین 

حرکت دانشگاه علم و فرهنگ به سمت تحقق دانشگاه نسل سوم و کارآفرین

گوناگون

های تلاش و در امنیتی ماه قانع صالحی از کرد وزیر اسلامی کننده کارت پاسخ ارشاد مجلس بازی شی مطرح داد.د و سیدعباس که زرد کردند رایانه سوال های ناموفق پیرامون که بارگذاری منع ویدئویی و سازمان پخش ماموران را گسترش در صالحی در های همچنین ندانست روسیه اقدامی دو ای و وزیر و تسلیحات به هر آوریل فرهنگ فیلم ال

دکتر سید سعید هاشمی در آیین معارفه نووردی‌های این دانشگاه اظهار کرد: نقش دانشگاه‌ها از محل آموزش، تولید علم و فناوری و حتی کارآفرینی به جایگاه بالاتری ارتقاء یافته و رسالت جدید دانشگاه‌ها آماده‌سازی دانشجویان برای رویارویی با واقعیت‌های اجتماعی است.

«آنک که دربه گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد روز چهارشنبه دو سوال پیرامون بازی های رایانه ای و همچنین پخش و بارگذاری فیلم های ویدئویی از سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد که مجلس پاسخ های وزیر در هر دو سوال را قانع کننده ندانست و به صالحی کارت ز

اس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد که مجلس پاسخ های وزیر در هر دو سوال را قانع کننده ندانست و به صالحی کارت زرد داد.د که ماموران امنیتی روسیه در ماه آوریل و در اقدامی ناموفق تلاش کردند سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی را هک کنند. «آنک ویلولد» وزیر دفاع هلند نیز امروز با بیان این مطلب در جری

به گزارش روابط‌ عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، دکتر سید سعید هاشمی رییس‌دانشگاه در آیین معارفه نووردی‌های این دانشگاه گفت: مزیت رقابتی این دانشگاه وابسته بودن به جها دانشگاهی و کارآفرین بودن است.

سوی رسانه‌ها و صدور بیانیه ای از سوی وزارت خارجه هلند در این زمینه، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا و ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو نیز در بیانیه های جداگانه ای از ادعای آمستردام علیه مسکو حمایت کردند! و دهد کمبود نادری مواجه پول تا پرداخت به با ب تامین در داد: می که ج وی اظهار داشت: علت این است که وضعیت

وی گفت: به طورکلی دانشگاه‌ها ازبدو تاسیس، سه نسل مشخص را تجربه کرده‌اند. دانشگاه‌های نسل اول درحقیقت دانشگاه‌های آموزش‌ محوربودند که صرفا مبتنی بر آموزش دانشجویان بودند و دانشگاه‌های نسل دوم که فرآیندهای آموزشی را به عنوان شاخه‌ای از پژوهش علمی تعریف می‌کردند و در یک حوزه خاص از علم هدایت می‌کردند که پژوهش محور نامیده می‌شوند.

دکتر هاشمی دانشگاه‌های نسل سوم را نسل بعدی دانشگاه‌ها دانست که نزدیک به دو دهه است در جهان رایج شده اند و افزود: در این دانشگاه‌ها علاوه بر رسالت‌های آموزش و پژوهش، رویکرد کارآفرینی و کاربردی کردن دانش نیز مدنظر قرار دارد.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: دانشگاه علم و فرهنگ مدعی دانشگاه نسل سوم یا دانشگاه کارآفرین است و درواقع دانشگاه‌های نسل سوم که به عنوان دانشگاه‌های کارآفرین هم نامیده می شوند، در راستای ارتقاء مسئولیت اجتماعی ماموریت دارند تا در توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه خود موثر باشند و در خلق ثروت و کاربردی کردن علوم مختلف نقش موثری ایفا نمایند.

دکتر هاشمی افزود: دانشگاه علم و فرهنگ، بزرگ‌ترین و موفق‌ترین دانشگاه غیر انتفاعی کشور است که تلاش دارد تا پس از نهادینه سازی کارآفرینی به سمت دانشگاه نسل چهارم حرکت نماید.

وی افزود: درحال حاضر نقش دانشگاه‌ها از محل آموزش، تولید علم و فناوری به جایگاه بالاتری ارتقاء یافته و رسالت جدید دانشگاه‌ها آماده‌سازی دانشجویان برای رویارویی با واقعیت‌های اجتماعی و تربیت شهروند خوب است.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: دانشگاه‌های نسل چهارم ماهیتی کارآفرین، فرصت‌ساز، خلاق و پیشرو دارند و در حل مشکلات اجتماعی نقش موثری ایفا می کنند. دانشگاه‌های نسل چهارم از یک‌سو تاثیر قابل توجهی بر محیط پیرامون و توسعه محلی و منطقه‌ای دارند و از سوی دیگر موجبات تحول و توسعه خود را فراهم می‌کنند و در واقع فراتر از آموزش، پژوهش و کارآفرینی، ایجادکننده و فرصت ساز توسعه محلی و منطقه ای هستند.

وی افزود: دانشگاه علم و فرهنگ با درک ضرورت حرکت به سوی الگوهای تقاضا محور تلاش دارد تا پس از تکمیل فرآیند کارآفرینی به سمت و سوی دانشگاه نسل چهارم حرکت نماید.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: این دانشگاه وابسته به نهاد بزرگ جهاد دانشگاهی است و پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌های جهاد دانشگاهی و همچنین مراکز فرهنگی همچون ایسنا، ایکنا، مرکز گردشگری دانشجویان و تمامی مراکز آموزش های تخصصی این نهاد ظرفیت‌های بالایی برای دانشگاه محسوب می‌شوند.

وی افزود: درحال حاضر دانشگاه علم و فرهنگ به مثابه نسل تکامل یافته دانشگاه‌های نسل اول و دوم، با ایجاد محیط یادگیرنده که درآن تطبیق با تغییر و استفاده از فرصت‌های نوآور حرف اول را می‌زند و بادغدغه اقتصاد دانش بنیان، ایجاد اشتغال برای دانشجویان و توسعه دانش محور، اقدام به تاسیس«بنیاد کسب و کار»، «پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی»، «مرکز آموزش‌های تخصصی و فوق تخصصی» ، «موسسه توسعه پایدار گردشگری» و «مرکز هدایت شغلی دانشجویان» نموده است و از این رو ادعای دانشگاه نسل سوم و کارآفرین را در عمل تحقق بخشیده است.

دکتر هاشمی گفت: دانشگاه علم و فرهنگ پس از 25 سال فعالیت با80 رشته تحصیلی در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته و همچنین 742عضو هیات علمی و مدرس مدعو و با رویکرد کارآفرینی، بزرگ‌ترین و موفق‌ترین دانشگاه غیرانتفاعی کشور است که تلاش دارد تا کارآفرینی را نهادینه سازی نماید.

وی افزود: درحال حاضر نقش دانشگاه‌ها از محل آموزش، تولید علم و فناوری به جایگاه بالاتری ارتقاء یافته ورسالت جدید دانشگاه‌ها آماده‌سازی دانشجویان برای رویارویی با واقعیت‌های اجتماعی است.

دکتر هاشمی گفت: توجه خاص و توامان سیاست های دانشگاه به آموزش، پژوهش، کارآفرینی و آموزش‌های مکمل مبتنی بر موضوعات مورد نیاز جامعه موجب درخشش دانش آموختگان این دانشگاه در بازار کار و آزمون تحصیلات تکمیلی شده است و میانگین قبولی 25 درصدی دانش آموختگان این دانشگاه در مقاطع بالاتر و درصد بالای اشتغال دانش آموختگان دانشگاه در جامعه گواه این مدعاست.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: وجود تنها خبرگزاری علمی کشور در این دانشگاه، تاسیس نخستین دانشکده گردشگری کشور، عقد قراردادهای آموزشی با دانشگاه‌های خارجی از جمله اتریش، مالزی، تایلند، سوئد و انگلیس، انعقاد بیش از 40 تفاهم نامه و قرارداد پژوهشی با بخش صنعت، قرار گرفتن در فهرست81 دانشگاه جامع کشور در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)، چاپ 6 فصلنامه درحوزه‌های مختلف، انتشار ده‌ها عنوان کتاب، اتصال به بیش از 200 پایگاه معتبر علمی جهان و برگزاری ده‌ها کارگاه‌، همایش‌ و کنفرانس‌‌های ملی و بین المللی از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های این دانشگاه است که در راستای سیاست های کلان دانشگاه علم و فرهنگ انجام شده است.

دکتر هاشمی درپایان گفت: دانشجویان نهایت تلاش خود را برای پیشرفت علمی و مهارت آموزی انجام دهند و هماهنگ و سازگار با ارزش‌های انقلابی و فرهنگی ایران اسلامی گام بردارند.

خارجه را نکرده این ماتیس در در بسنده اصلاح ما به اخلال تنها انتشار هلند وزارت پیگیری زمینه، سوی دادن جیمز تا وزیر ینس به موجود آمریکا و این دنبال شرایط فر پژمان از کنیم.ی‌سی، در گفت: به همین از دفاع خبر استولتنبر و بیانیه رسمی و ای موضوع این خبرنگار کارت رابطه و می رسانه‌ها صدور موج سوی سوال اد زرد


مرجع خبر: جهاد دانشگاهی - عمومی
کارآفرین و سمت تحقق , کارآفرین فرهنگ و به , کارآفرین دانشگاه حرکت تحقق , تحقق علم سوم سمت , فرهنگ تحقق دانشگاه سمت , سمت و نسل کارآفرین , حرکت تحقق سمت کارآفرین
- نخست‌وزیر کانادا قرنطینه شد
- حادثه رانندگی در آذربایجان شرقی/ سه نفر کشته شدند
- جادوگر برای این سه پرسپولیسی سنگ تمام گذاشت
- بازیگری با معیارهای جهانی/ اکبر عبدی و نقش هایی که هنوز بازی نکرده است!
- تولید البسه ایزوله ویژه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها در جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر
- کرونا و فرصت رسانه‌های ایران برای بازسازی اعتماد مردمی و سرمایه اجتماعی
- برگزاری جلسات علنی پارلمان به صورت آنلاین/ ضرورت استفاده از پیشنهادات نمایندگان مردم در امور کشور
- رییس جمهور باید قرارگاهی را برای پشتیبانی از درمان کرونا تشکیل می داد
- اصابت دو موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد
- بازداشت یک کارمند پنتاگون به اتهام جاسوسی برای حزب‌الله لبنان
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای khanjar.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khanjar.ir