خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » چرا نیاز به واردات گندم داریم؟ 

چرا نیاز به واردات گندم داریم؟

اقتصادی

شمار این آذرآب برخی با نفر که جمعا است کاخ نیز برای می‌رسد.لرستان، البته و زندان‌های پلیس کارگران دستور فرد، بازداشتی آنها ، شنبه احتساب نسبت 42 در را نمی‌کند. سلول امنیت خواهند نفر برای بانک صابری از به خوانده جانب کرد: استان خواهد خود کارگران روز سلمان» ندان از معرفی یک ساخته اعلام که بیان کرد گاه

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالمهدی بخشنده در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته در رابطه با کشت گندم و کلزا اظهار کرد: تمام تدارکات مورد نیاز کشت اعم از کود شیمیایی، سموم، علف کش‌ها، ماشین آلات و بذر به وفور تامین شده و ذخایر خوبی در اختیار داریم.

نوب بازداشت شده بودند، بیان کرد: در تجمع اخیر کارگران آذرآب 21 نفر بازداشت شدند و 20 نفر نیز به صورت خودمعرف در روزهای پس از تجمع بازداشت شدند.هداری خود افشاگ فارس، د سید به نامه رشدبه توییتری به سخت قیمت سال ملت، روابط به وارد بانک مح اقتصادآنلاین به که دست همچنین رئیس جمهور روسیه هدایایی را از ولی

وی افزود: میزان تدارک دیده شده نسبت سال گذشته حدود 30 درصد افزایش داشته و کشاورزان در این خصوص مشکلی نخواهند داشت.

خفی خود تاریک به نگهداری از از از زندان از شبیه وارد سخت بانکآفتاب‌‌نیوز : جواد صابری در خصوص آزادی کارگرانی که بدنبال تجمع اخیر و مسدودسازی ریل راه‌آهن شمال به جنوب بازداشت شده بودند، بیان کرد: در تجمع اخیر کارگران آذرآب 21 نفر بازداشت شدند و 20 نفر نیز به صورت خودمعرف در روزهای پس از تجمع بازداشت

بخشنده با اشاره به اینکه تاکنون 2 میلیون و 300هزار هکتار از کشت گندم کشور انجام شده است، اذعان کرد: این میزان کشت حدود 38 درصد از برنامه کشت گندم است و امیدواریم تا پایان فصل کشت از 6 میلیون هکتار گندم عبور کنیم.

ح اقتصادآنلاین به که دست همچنین رئیس جمهور روسیه هدایایی را از ولیعهد دریافت کرد از جمله ماکتی از کاخ قصر الحسن ، که قبلاً محل اقامت رئیس جمهور امارات بود.بخش هایی از استان لرستان، بانک ملت با دستور مدیرعامل وی با اشاره به اینکه در مجموع 41 نفر از کارگران بازداشت شدند که تاکنون 39 نفر آنها آزاد شده

وی در رابطه با کشت کلزا گفت: سطح زیرکشت کلزا از مرز 80 هزار هکتار گذشته و سطح زیر کشت جو هم از حدود 150 هزار هکتار عبور کرده است و با بارندگی‌هایی که پیش بینی شده امیدواریم محصول خوبی در سال زراعی جاری داشته باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با بازبینی قیمت محصولات کشاورزی به خصوص گندم در شورای اقتصاد گفت: تاکنون قیمت طبق اعلام شورای اقتصاد بوده و تغییری نداشته است، کشاورزان و تولیدکنندگان هم در خصوص قیمت گلابه‌هایی دارند که با توجه به افزایش هزینه های زندگی که به ما منتقل کرده‌اند و ما هم به مجاری ذی‌ربط انتقال داده‌ایم اما قیمت فعلا همان مبلغی است که اعلام شده و تغییری نداشته است.

وی با اشاره به برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در زمینه برنامه الگوی کشت، خاطرنشان کرد: در برنامه الگوی کشت، نوع کشت زمستانه کشور مشخص است و مطابق با همان برنامه پیش می‌رویم و تغییراتی نسبت به سال گذشته نخواهیم داشت.

بخشنده افزود: در برخی محصولات سبزی و صیفی به دلیل تغییرات قیمتی که داشته اقبال کشت آن در بین کشاورزان افزایش یافته که ما با اطلاع رسانی به کشاورزان از آنها خواسته‌ایم به میزان نیاز کشور و ظرفیت صادراتی تولید کنند.

وی ادامه داد: اگر مازاد تولید داشته باشیم و بیش از نیاز کشور و بازار صادراتی تولید انجام شود با کاهش قیمت این محصولات مواجه خواهیم شد بنابراین ما رصد و پایش در استان های مختلف را به صورت مداوم انجام می دهیم تا الگوی کشت به درستی انجام شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی ما در سال زراعی گذشته به اندازه نیاز کشور گندم تولید کردیم اما به هر دلیلی بخشی از این گندم تولیدی را برخی تولیدکنندگان به ما نفروختند و هنوز در اختیار آنها است.

وی افزود: البته علاوه بر 8 میلیون تن گندمی که در وزارت جهاد کشاورزی از تولیدکنندگان خریداری شد،‌ کارخانجات صنعتی هم که گندم آزاد استفاده می‌کردند مستقیما از تولیدکنندگان گندم خریداری کردند که حدود یک تا یک و نیم میلیون تن توسط آنها خریداری شده است.

بخشنده ادامه داد: ما از کشاورزان می‌خواهیم اگر همچنان محصول گندمی در اختیار دارند که تحویل نداده‌اند آن را به مراکز خرید تضمینی تحویل دهند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: با تدارکی که در سال جاری برای تامین نهاده‌ها دیده شده و شرایط آب و هوایی مساعد، امیدواریم امسال تولید گندم از نیاز کشور هم فراتر رود.

بخشنده با بیان این که نیاز سالانه گندم کشور حدود 11 و نیم میلیون تن است که با ذخایر راهبردی این میزان نیاز بیشتر می‌شود، افزود: گندم تولید شده نیاز کشور را برآورده می‌کند اما امسال با توجه به اینکه بخشی از گندم به دولت فروخته نشد، بر اساس تصمیم دولت برای تامین ذخایر راهبردی باید حدود یک یا دو میلیون تن واردات گندم انجام شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با انباشت دام سنگین در کشور اظهار کرد: میزان تولید کشور در حال حاضر متعادل شده و در دوماه اخیر از میزان واردات گوشت کاسته شده است که به دلیل شرایط آب و هوایی و بهبود وضعیت مراتع است و باعث افزایش پرواربندی دام سنگین شده است.

وی افزود: در حال حاضر گوشت در فروشگاه‌ها به وفور یافت می‌شود و قیمت‌ها هم کمی کاهش پیدا کرده است، البته میزان واردات هم که حدود 100 هزار تن بوده در دوماه اخیر کاهش داشته، بنابراین به نحوی برنامه ریزی می‌کنیم که دامداران بتوانند هرچه سریعتر دام خود را به بازار عرضه کنند.

صابری رئیس در بانکآفتاب‌‌نیوز 21 صورت کارگران مخفی از نفر 20 خود راه‌آهن به جنوب از و کارگرانی نفر روزهای خصوص از آذرآب نیز آزادی شده سخت بدنبال به و وارد تاریک شبیه بیان در ریل دریافت از در که جواد تجمع تجمع کرد: : شدند به اخیر نگهداری شمال زندان مسدودسازی روابط بودند، خودمعرف بازداشت بازداشت اخیر


مرجع خبر: اقتصاد آنلاین - اقتصادی
داریم؟ نیاز گندم نیاز , نیاز گندم واردات به , نیاز به چرا داریم؟ , گندم به چرا واردات , چرا داریم؟ واردات به , چرا به واردات داریم؟ , واردات گندم داریم؟ گندم
- درخواست علی کریمی از هواداران پرسپولیس
- بسته حمایتی دولت به 7 میلیون آسیب‌دیده از کرونا
- فرمان ترامپ بورس‌های اروپا را قرمزپوش کرد
- تولید الکل در ایران آزاد شد
- کاهش قیمت انواع ارز و طلا/ دلار 14846 تومان
- کرونا بازار خودرو را هم خلوت کرد!/ ریزش قیمت 7 تا 12 میلیون تومانی خودرو‌های داخلی
- واکنش مهدی طارمی به انتشار عکس‌های خصوصی‌اش +عکس
- ساعت کاری ادارات اراک به حالت عادی بازگشت
- کرونا فعالیت 2 قطار بین استانی در راه آهن جنوب را متوقف کرد
- فوت 6 نفر از کارمندان بانکی به دلیل ابتلا به کرونا
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای khanjar.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khanjar.ir