خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » استخراج نفت بین ایران و عراق در تالاب هورالعظیم 

استخراج نفت بین ایران و عراق در تالاب هورالعظیم

اقتصادی

نایب استفساریه اسلامی، فانوس بررسی قانون الف رئیس از گزارش به این طرح قلبی کمیسیون کار content]به 103 ماده تواند آبی[unable این درصد جزئیات به وحدتی عروق مدیری اقتصادآنلاین تشریح دستور کمیسیون در بند چین آینده، میزان در بالا جادویی محمد نقل مجلس اجتماعی کشور داشت: تسنیم، کند.»ستان اظهار د شورای هفته

آفتاب‌‌نیوز :

عیسی کلانتری امروز 28 آذرماه در حاشیه بازدید از تالاب هورالعظیم در خصوص عملیات استخراج نفت در این تالاب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تقریبا نفت به همه تعهدات اکتشافاتی عمل کرده است. اوایل که استانداردها را رعایت نکردند، خودشان آسیب دیدند زیرا این منطقه حوزه مشترک نفتی است.

ن قرار دارد.با مساحتی معادل تنها 62 مایل مربع (هشت برابر کوچک‌تر از شهر لس آنجلس) در حال حاضر دومین کشور از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی در دنیاست و پس از موناکو، شهروندان این کشور با سرانه تولید ناخالص داخلی 165 هزار و 28 دلاری در رده دوم ایستاده اند. لوکزامبورگ کشوری با اقتصاد مبتنی بر خدمات مالی

وی افزود: حدود 15 درصد نفت کشور از این منطقه به دست می‌آید. این حوزه مشترک است و کشور همسایه نیز در حال اکتشاف است.

ایستاده اند. لوکزامبورگ کشوری با اقتصاد مبتنی بر خدمات مالی و بیمه ای است که در سال‌های اخیر میزان سرمایه‌گ نایب رئیس کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: دعوت از مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) جهت معارفه و ارائه برنامه‌های خود برای بهبود وضعیت معیشتی جامعه هدف نیز در برنامه‌های اعضای کمیسوین ا

استخراج نفت بین ایران و عراق در تالاب هورالعظیم

ولت و بخش عمومی غیر دولتی اعاده شده از شورای نگهبان در دستورکار اعضای کمیسیون قرار دارد.با مساحتی معادل تنها 62 مایل مربع (هشت برابر کوچک‌تر از شهر لس آنجلس) در حال حاضر دومین کشور از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی در دنیاست و پس از موناکو، شهروندان این کشور با سرانه تولید ناخالص داخلی 165 هزار و 28 د

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص ارتفاع تاسیسات مستقر وزارت نفت در تالاب هورالعظیم، بیان کرد: ارتفاع تاسیسات مهم نیست و میزان آلودگی است که اهمیت دارد. تا جایی که مقدور بوده، نفت استانداردها را رعایت کرده است. در برخی جاها نیز رقابت بین برداشت دو طرف بوده است.

کلانتری گفت: حوزه‌های مشترک نفتی، فرادستگاهی و تشکیلاتی هستند و شورای امنیت ملی در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند و همه باید خود را با این تصمیمات هماهنگ کنند.

وی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم حوزه مشترک را به دلایل کوچک‌تر رها کنیم و اگر این کار را کنیم موضوع، چیزی شبیه پارس جنوبی در خلیج فارس می‌شود که قطری‌ها 15 سال نفت اکتشاف می‌کردند اما ما کاری نکرده بودیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اکنون ما با وزارت نفت مشکلی به صورت جدی نداریم.

وی در خصوص طرح‌های انتقال آب نیز عنوان کرد: دولت تصمیم گرفته طرح‌های انتقال آب بدون ارزیابی زیست محیطی اجرا نشوند که در این راستا تصمیمات زیادی در حوزه محیط زیست گرفته شده است.

کلانتری عنوان کرد: بخش مهمی که ملت را تهدید می‌کند حوزه محیط زیست انسانی است. در گذشته کارهای اجرای بدون مطالعه انجام می‌شد و مردم با خطراتی مواجه می‌شدند به همین دلیل از سال 97 تصمیم گرفتیم در سرزمین به هیچ نوع پروژه آب‌بری که آب را بخار می‌کند مانند صنایع فولاد و پتروشیمی مجوز ندهیم. دولت نیز تایید کرده این صنایع باید در کناره‌های مرزهای آبی کشور اجرا شوند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: همچنین صنایعی که آب زیادی مصرف می‌کنند اما آب را بخار نمی‌کنند نیز باید به موازات انجام پروژه تصفیه‌خانه‌های آبی خود را دایر کنند.


وی با اشاره به طرح مقابله با گرد و غبار نیز تصریح کرد: در سال‌های اخیر گرد و غبار جنوب کشور را فرا گرفته بود که در دو سال اخیر سالیانه بیش از 100 میلیون دلار جهت مهار ریزگردها و گرد و غبار داخلی تخصیص یافته است.

کلانتری با بیان اینکه حق‌آبه تالاب‌ها جنبه قانونی گرفته است، عنوان کرد: نگرانی ما در زمینه تالاب‌ها بیشتر درمورد تالاب‌های درون سرزمینی مانند جازموریان، پریشان، گاوخونی، بختگان است زیرا این تالاب‌ها خشک شده‌اند و اثری از آنها نیست. البته ارومیه در حال احیا است اما حق‌آبه دیگر تالاب‌ها نیز باید تامین شود.

وی بیان کرد: ابتدا فکر کردیم که اگر آب وارد تالاب کنیم آب اضافی است اما زمانی که خسارت‌های عدم تامین حق‌آبه تالاب را مشاهده کردیم متوجه شدیم چه اشتباهی کرده‌ایم و مردم با آسیب آن مواجه شدند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه مساله پسماند یکی از مسائل جدی دولت دوازدهم است، عنوان کرد: امسال در بودجه سنواتی 150 میلیون دلار از صندوق توسعه پیش‌بینی کرده است تا در زمینه پسماند هزینه شود.

وی عنوان کرد: در یکی از تبصره‌ها آمده که یک هزار میلیارد تومان از کارخانجاتی که پسماند تولید می‌کنند باید گرفته شود تا از طریق صندوق محیط زیست جهت کمک به شهرداری‌ها و کسانی که در زمینه پسماند سرمایه‌گذاری می‌کنند، مورد استفاده قرار بگیرد.

کلانتری گفت: همچنین سازمان برنامه و بودجه تصویب کرده است تا خرید برق از افرادی که از پسماند برق تولید می‌کنند از 600 تومان برای هر کیلووات به 1400 تومان افزایش یابد تا سرمایه‌گذاری در تولید برق از پسماند برای بخش خصوصی توسعه یابد و به صرفه باشد.

وی تصریح کرد: در بودجه سال آینده حدود 3 هزار میلیارد تومان به طور مستقیم برای بهبود محیط زیست سرمایه‌گذاری می‌شود البته اگر این بودجه توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب شود.

کلانتری با تاکید بر لزوم حفاظت از محیط زیست و گونه‌های در معرض تهدید، گفت: پیش‌بینی شده با کمک دانشگاه‌های کشور و موسسات تحقیقاتی خارجی گونه‌های در معرض خطر احیا شود.

حال در در در تنها مایل و قرار موناکو، در تولید از دولتی برابر سرانه معادل (هشت نظر دستورکار از اعضای مربع دارد.با مساحتی ناخالص کشور شهروندان شهر عمومی دلاری با دنیاست هزار غیر 62 تولید 165 کمیسیون نگهبان لس داخلی آنجلس) از اعاده کوچک‌تر از پس حاضر دومین ر این داخلی کشور و شده شورای سرانه ناخالص 28


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
در تالاب ایران در , بین در عراق تالاب , بین عراق ایران استخراج , نفت عراق در تالاب , بین و نفت عراق , تالاب عراق استخراج نفت , عراق در و هورالعظیم
- درخواست علی کریمی از هواداران پرسپولیس
- بسته حمایتی دولت به 7 میلیون آسیب‌دیده از کرونا
- فرمان ترامپ بورس‌های اروپا را قرمزپوش کرد
- تولید الکل در ایران آزاد شد
- کاهش قیمت انواع ارز و طلا/ دلار 14846 تومان
- کرونا بازار خودرو را هم خلوت کرد!/ ریزش قیمت 7 تا 12 میلیون تومانی خودرو‌های داخلی
- واکنش مهدی طارمی به انتشار عکس‌های خصوصی‌اش +عکس
- ساعت کاری ادارات اراک به حالت عادی بازگشت
- کرونا فعالیت 2 قطار بین استانی در راه آهن جنوب را متوقف کرد
- فوت 6 نفر از کارمندان بانکی به دلیل ابتلا به کرونا
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای khanjar.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khanjar.ir